Name Day celebration | První blog post

Tak je to tu. Právě píšu svůj první článek na mém novém blogu. Zvláštní pocit a je to sranda. Nejdříve chci podotknou, že jsem si nezaložila blog, abych byla in, měla produkty zdarma nebo zbohatla. Psaní mě od mala hrozně baví, ale psát si někam něco na papír? Let’s be a little bit progressive.:D

img_7279

Těsně po novém roce mám svátek, ale chtěla jsem ho oslavit s čistou hlavou, tudíž po zkouškách. Mám nejlepší mamku, kterou hrozně baví vymýšlet tématické oslavy a pokaždé oslavence překvapí. A co přichystala pro mě?

Udělala krásnou kytičkovou výzdobu, jako kdyby se člověk ocitl uprostřed rozkvetlé louky. No, už aby to bylo.:) Na oběd jsme šli do nejlepšího DiCarla, kde jsem si dala ještě lepší dýňové rizoto z nového jídelního lístku.

O nejlepší překvápko se postarala moje sestřička, která mi upekla nádherný a hlavně výborný red velvet dortík.

Obě nás pečení hrozně baví. Daly jsme se do něj asi před rokem, protože jsme trochu perfekcionistky a design dortů se nám v cukrárnách zdá tak nějak nudný. No a taky se je vždy snažíme péct zdravěji.:) Já většinou hledám recepty, patlám těsta/krémy a ségra dělá food decorating.:D No a ten se jí povedl, co myslíte?:)

img_7281-kopie

Po odpoledni plném chlebíčků, dortíků (a to už je člověk narvaný z oběda:D) jsme měli ještě domluvenou večeři. Takže lehce přežírací den, ale někdy to není na škodu.:D Takže závěrem jeden tip na lehčí večeři v podobě salátu s kuřecími kousky v sezamu s hořčično-medovým dresingem z Grosseta.

Doufám, že přestože šlo o první článek, tak jste se dozvěděli něco zajímavého. Jak u vás probíhají oslavy? Také si radši děláte dorty sami, nebo máte nějakou oblíbenou cukrárnu?:)

Dejte mi vědět a opatrujte se. Teď jsme tu jako v ledovém království!

Pa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *