Kam zajít | Barrandov studios – výstava kostýmů a Film Café

Kam vyrazit v létě je celkem snadné. Výlet na Karlštejn, návštěva zmrzlinárny, nebo jen procházka parkem je vždy správná volba. Přes zimu se ale možnosti o dost zužují a zmrzlina nás v zimě moc nezahřeje, že. Pokud ještě nevíte, co podniknout o víkendu, mám pro vás jeden tip. Nelákala by vás prohlídka originálních kostýmů z českých pohádek a filmů?

img_7374-kopie

Výstava

Výstava se skládá ze stálé expozice kostýmů, rekvizit a dalších zajímavostí z českých filmů a pohádek (Arabela, Pyšná princezna, Návštěvníci, S tebou mě baví svět,…). Mě nejvíce zaujal koutek pohádky Tři oříšky pro Popelku, kde jsem asi 10 minut obdivovala červánkové šaty a taky se přesvědčila, že střevíček bych vážně neobula (možná to bude tím, že se na mě ve skříni mračí boty číslo 43). K vidění byly i Popelčiny svatební šaty. Trochu mi připomínaly ty s e-shopu Devotion Dresses, kam se hrozně ráda chodím jen tak koukat. 🙂 Snad jednou. 🙂

Stála expozice je doplněná dočasnou výstavou věnovanou pohádce Anděl páně 2.

IMG_7340.JPG

Hned začátek výstavy mi zpříjemnil pan průvodce, který nám před začátkem prohlídky krásně shrnul, co na nás čeká (dál jsme šli už sami). Tímto mu moc děkuju, protože na výstavách na mě hlídající důchodkyně vždy koukají jako na nejhledanějšího zločince.

Mimo kostýmů a rekvizit uvidíte i maskérnu a dílnu, kde vznikají dekorace k filmům. Tam se přesvědčíte, že filmoví hrdinové ve skutečnosti nejsou žádní svalouši.

A teď asi potěším především všechny slečny! Čeká na vás fotokoutek s nejrůznějšími doplňky, takže si můžete vyzkoušet, jak by vám sedla role dvorní dámy.

Film Café

img_7384

A kde jinde završit odpoledne než v kavárně Film Café, která je hned vedle?:) Její interiér tvoří originály filmových dekorací a každý stůl je věnovaný jinému historickému období.

Posadit se můžete do retro židle, do rokokového křesla, ke gotickému stolu a nebo rovnou na místo režiséra. A navíc odebírají kafe La Boheme, které je vážně mňam (a mě si jen tak nějaký kafe nezíská:D).

Více o výstavě máte tady a o kavárně zase zde. Jo a focení  bylo povoleno, což potěšilo hlavně mě, jsem taková dokumentaristka.:D

Dejte mi vědět, jestli vás výstava láká a pokud k ní máte nějaké další otázky, tak mi dejte vědět do komentářů nebo do directu na Instagramu @Diankaella .

Pa

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *