#Foodnovinky – 10 tipů na nové kavárny a produkty

Poslední dobou mi Instagram připadá čím dál tím víc černobílý. Ten, kdo nemá fotku v Cafefin jako kdyby #dnesnejedl ani #dnesnepil. Není to myšleno nijak špatně, ale mám pocit, že se nám z Instagramu vytrácí osobitost. To jsem ale trochu odbočila, přestože s tím tento článek souvisí. Druhý díl rubriky #Foodnovinky má totiž jasné poselství. Inspirovat vás, abyste vyzkoušeli nová jídla a nové podniky, které vám (snad) Instagram ještě neprozradil!

18424137_430769227281324_6663539078718569066_n
Zdroj

Spousta z vás mi po prvním díle foodnovinek poslala fotky z podniků, o kterých jsem psala. Zaručeně největší úspěch měla zdravá zmrzlina z Creme de la Creme. Moc vám tímto za fotky děkuji, opravdu mě to motivovalo, abych napsala další díl!

Zároveň jsem nechtěla, aby druhé #Foodnovinky byly ,,limitované“ pouze mojí osobou. Přeci jen každý máme jiné chutě a ne všichni máme blízko do Prahy. Rozhodla jsem se přizvat na pomoc blogující kamarádky Anet s Janou a tyto  #Foodnovinky jsme daly dohromady společně.

Jste připraveni na rozšíření všeho food-listu? 🙂 Pokud ano, tak jdeme na to!


oh my gifts! (2)

BOHO Café & Store

Útulná kavárnička s obchůdkem v boho stylu vyrostla letos na jaře nedaleko Náměstí Jiřího z Poděbrad.

93d341493344db191f240c7037b221e9
Zdroj

Co vás v kavárně čeká? Příjemný boho chic style, široký výběr kávy a také koláčů. Pokud si libujete v poznávání nových kavárniček, určitě ji vyzkoušejte. Cítím, že sousednímu Cafefin roste konkurence.:)

SmetanaQ Café & Bistro

To, že kavárna není jen o kafi a dortu, vás přesvědčí ve SmetanaQ Café & Bistru. Hádám, že název vznikl dle lokality podniku, tedy dle Smetanova nábřeží. Takže šup na procházku podél Vltavy a pak na něco dobrého! 🙂

20375728_467730496918530_8972588986755917438_n
Zdroj

Bistro nabízí spousty sladkých i slaných dobrot. Dočkáte se, jak croissantů, vajíček nebo lahodného quiche, tak i pořádné kávy nebo drinku.

18424137_430769227281324_6663539078718569066_n
Zdroj

Jak jsem ale zmínila v úvodu, bistro nabízí mnohem víc. Pravidelně pořádá různé události jako jsou koncerty nebo výstavy obrazů.

IF Café ve Werichově vile

Werichova vila na ostrově Kampa konečně ožila! Nejen, že jsou její interiéry kompletně opravené a nyní zpřístupněné pro veřejnost, ale navíc umožňuje posedět v nové pobočce vyhlášeného IF Café.

IMG_5579

Čekají na vás francouzské dortíky, jaké znáte z poboček IF Café na I.P. Pavlova, ale mimo nich také klasické české zákusky (štrůdl, větrník,…) Přes léto si můžete dopřát i její boží zmrzlinu. A malá rada závěrem. Dejte si pistáciovou! Je výborná, krémová a věřte, že jeden kopeček vydá za tři. 😀

Zmrzlinárna Koun

A jsme u prvního tipů ze 3 od Jany, která vás tímto zve na malou gastro cestu po Slovensku! O zmrzlinárně KOUN v Bratislavě slyšela samou chválu už od jejího otevření.

IMG_0789.JPG

Trošku ji zklamal malý výběr zmrzlin a také, že se nekonaly žádné dobrůtkové příchutě typu nutella a cookies. Nakonec zvolila borůvkový sorbet, který byl však výborný! Bylo cítit, že je opravdu jen z ovoce, takže takový, jaký má být. 🙂

Káva s párou

Anet, jakožto Litoměřičanka, vám doporučuje místní kavárničku Káva s párou, která se nachází poblíž Tyršova mostu.

foto7
Zdroj

Kavárna je vybudována v prostorách bývalé čekárny nádraží. Na zahrádce najdete malý model železnice, který je kouzelný a slečny, které zde pracují mají nádherné tématické oblečení. Pochutnáte si na domácích dortících i sandwiches a k pití podávají kávu a čaj, domácí limonády i víno.

Myslím, že 5 podniků je pro začátek až až, ať taky zbyde něco na příště. 😀 A teď šup do obchodů. Co nového je na pultech?


oh my gifts! (3).png

Mix oříšků – sváča do kapsy

Před pár dny jsem v Albertu objevila stojánek ,,plný zdravý”. Stojánek byl zaplněn produkty s názvem SUPER FOOD od značky Delhaize. Já jsem si vybrala směs oříšků a směs manga s kokosem (jak jinak u mě, kokos nemohl chybět). 😀

IMG_6078.JPG

Po rozbalení mě čekalo milé překvapení! Uvnitř krabičky vás čeká několik pytlíčků s onou směsí, kterou si můžete pohodlně přenášet v tašce na svačinu. 🙂 Chuťově hodnotím opravdu pozitivně – jako Popelka jsem žádný ošklivý oříšek nerozlouskla (ani nerozkousla). 😀

Broskvový cheesecake ve Starbucsu

IMG_4058.JPG

Dorty ve Starbucks z pravidla nejím. Jednak jsou předražené a za druhé především rozmrazené. 😀 Tenhle mě ale nějak lákal, a tak i v rámci Foodnovinek jsem se ho rozhodla vyzkoušet.

IMG_4063

A hodnocení? Dobrý, ale lépe vypadal než chutnal. 😀 Asi jsem zmlsaná ze svých vlastních koláčů… 😀

Arašídové máslo s kokosem LifeLike

Tip od Jany: Arašídové máslo s kokosem od značky LifeLike. Je krásně tekuté a kokos je v něm krásně cítit. (Tak do toho jdu!:D) Jana nesnáší másla, která netečou a jsou husté až se nedají rozmazat, takže za ní velký palec nahoru! 🙂

IMG_0987.JPG

P.S. Koukám teď na jejich e-shop a vážně se mi sbíhají sliny. 😀 Obzvlášť na tohle Strawberry z letní edice.

Variace tyčinek od Lidla

Tip od Anet a já potvrzuju, protože jsem je už taky měla! Lidl má v nabídce super tyčinky. Neobsahují palmový olej, lepek ani laktózu. Jsou dokonce i raw  (takže marketingově všechno, jak má být:D) a prodávají se ve 4 příchutích za 29,9,-.

20117694_1402666703103513_2029838209_n

  • Jablečná se skořicí chutná jako štrůdl, je vážně bezkonkurenční.
  • Kokosová s datlemi je hlavně cítit datlemi.
  • Pomeranč a čokoláda je zajímavá kombinace chutí.
  • Citrónová chutná až moc citrónově. (:D)

Quest Hero Protein bar

Tip od Jany: Quest Hero tyčinka příchuť karamel a pekanový ořech. Tyčinka je obalená tmavou čokoládou, která není na povrchu vůbec křupavá, za to je ale krásně křupavá uvnitř. Je měkká, ale nemá vůbec žvýkačkovou konzistenci. (Což často u proteinových bohužel bývá.)

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Na povrchu je celkem silná vrstva karamelu (což je suprově vidět i z fotky). Jana nevěří, že má tak málo kalorií a přitom skvěle zasytí. 🙂 No, mě teda láká 😀 a co vás?


Doufám, že vám další díl Foodnovinek přišel vhod a rozšířila se vám váš coffee-list, případně food-list. 🙂

Dejte mi určitě vědět a nezapomeňte kouknout na Instagramy holek (proklik u jmen)! Jsou vážně šikovné a na jejich profily je radost pohledět. Pokud tedy nemáte hlad a jídlo není v nedohledu.:D

Mějte se krásně!

Podpis

 

3 thoughts on “#Foodnovinky – 10 tipů na nové kavárny a produkty

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *