About

84

Ahoj!

Pokud jste navštívili tuto stránku, zřejmě vás zajímá, kdo je autorem tohoto blogu. Tak to je skvělý a předem díky za to! Slibuju, že se vás pokusím svým ,,životopisem” neuspat. 🙂


Kdo je Diana Ella?

Jmenuji se Diana, ale tak mi prosím neříkejte – možná jen, když něco provedu. Jsem ale až moc hodná, takže by taková situace neměla nastat. Mým cílem je vás skrze tento blog motivovat a inspirovat, abyste šli za svými sny a žili svůj osobní i profesní život s nadšením a s odhodláním dosáhnout toho, co chcete.

#SocialHolka

Pracuju jako Social Media Specialistka v agentuře eVisions Advetising. V agentuře jsem začínala jako stážistka, což považuji za jedno z nejlepších rozhodnutí v mém (profesním) životě. O tom, jak pobíhalo přijímací řízení, v jakých oblastech mě stáž obohatila a jak to chodí v marketingové agentuře jsem se rozepsala v samotném článku.

Stáž mě hodila do vod online marketingu. S postupem času jsem se začala profilovat a více zaměřovat na sociální média. Aktuálně vedu naše oddělení Social Media Marketingu a mám na starosti několik známých brandů.

Mimo správy sociálních sítích mě můžete pravidelně vidět v edukačním vlogu Novinky z onlajnu, ve kterém shrnuji podstatné novinky ze sociálních sítích za uplynulý měsíc. Zároveň píšu články pro agenturní blog o online marketingu. Mé články (primárně o obsahovém marketingu a marketingu na sociálních sítích), najdete přehledně v mé autorské sekci Diana Zadáková.

Své marketingové tipy a postřehy, které ocení každý (ne)markeťák sdílím v rubrice Marketing.

 

#Studentka

Aktuálně studuju magistra na VŠE, konkrétně Fakultu podnikohospodářskou, obor management. A opravdu doufám, že svá studia roku 2019 úspěšně završím titulem! 😀

Přestože jsem byla vždycky jedna z těch šprtek poctivých studentek, co si vzorně píše poznámky, má včas úkoly a je naučené na test s několikadenním předstihem, postupně začínám mít teoretizování dost. Těším se, až budu mít víc času na získávání znalostí z mého oboru a především jejich uplatnění do praxe.

Vždycky budu za vzděláváním stát. Je asi trendy říkat, jak moc je VŠ k prdu… Přestože náš školní systém má fakt hodně velký mouchy, studium vysoké školy mi přineslo hodně. Není to ani tak o teoretických znalostech, jako o těch nepřímých důsledcích (zjištění, že každému si úplně jedno – co si nezjistíš, to nevíš, co si nezařídíš, to nemáš).

Své nastřádané zkušenosti a (vtipné) postřehy ze studentského života najdete v rubrice Studentské tipy a trikyOcení všichni školou (ne)povinní!

Zároveň jsem také příležitostná pekařka, trochu víla a velký snílek. Pořád nad něčím dumám a mám často hlavu v oblacích. Často mi lidé říkají ,,usmívej se”. Ve skutečnosti se ale nemračím, jen stále nad něčím přemýšlím. A tak jsem se jednoho dne rozhodla své myšlenky předávat dál až vznikl blog Diana Ella.

8

Mým poznávacím znamením je zaručeně výška. Rovnou vás ušetřím otázek. Nehraju basketbal ani volejbal a bojím se míče. Svých 180 cm jsem dřív brala jako handicap, ale teď z mé výšky naopak těžím. Až teda na velikost bot, protože dámský 43 fakt neseženete.

Když mě někde potkáte (a nebudu zrovna v práci nebo ve škole), bude to zaručeně v jedné z mých oblíbených kaváren, protože kafe a hlavně dobrý (a snažím se, aby i zdravý) koláč, to je moje. Když mi online svět začne přerůstat přes hlavu, vyměním myš za vařečku a vrhnu se na pečení zdravých koláčků a dortů.

Ozkoušené recepty, tipy na kavárny, bistra a další inspirace, která vám 100% zachutná, sdílím ve své rubrice Recepty a tipy na podniky.

img_9077

Fitgirl rozhodně ne, ale pod hashtag #zdravýživotnístyl bych se podepsala

Už několik let se snažím žít zdravě. Tím ,,několik let” mám na mysli onu dobu, kdy jít do mekáče nebyla společenská sebevražda a nikdo netušil, k čemu slouží hashtag #hotbody nebo #dnescvicim.

Pojem ,,žít zdravě” si vykládám trochu po svým. Nejsem fitness maniak (bohužel), ten dort s kafem si odpoledne dám a stejně tak i nálož těstovin k večeři. Myslím, že nic se nemá přehánět, a když si dáte všeho s mírou, uděláte nejlíp.

Za mě ,,žít zdravě” = užívat si život, dopřát si něco dobrého a dělat sobě i druhým radost. Třeba právě kouskem toho dortu nebo dobrou svíčkovou. Já si dám ale ze všeho nejradši rizoto.

Miluju krémové, italské, ale nepohrdnu ani nad tím českým, který by se Pohlreichovi asi moc nelíbilo.

Jsem pekařka… Takováta volnočasová

Kariéru pekařky rozhodně neplánuji. Pečení mě baví a svým způsobem si u něj odpočinu, ale po pravdě mám nejradši tu finální část, kdy už jen zdobíte.

IMG_6248.JPG

Ze všeho nejlepší je ale ten pocit, když uděláte radost… Když všem chutná, rodina nebo přátele se sejdou po hromadě a přiznávám, že i chvála mě zahřeje u srdce.

Navíc si ráda ohlídám, jaké ingredience do pečení přijdou a snažím se ty méně zdravé nahradit.

 

Jsem kavárenská povalečka… To je takové klišé a děsně se to čte. Ale bohužel je to pravda. A tu vám píšu

Představte si, že jdete na asijský nudle a jíte je příborem. Pochutnáte si, ale ten zážitek není úplný. A takový je i koláč bez kafe.

 

Nejsem asi typickej kavárenskej povaleč, protože na to nemám čas (bohudík). Když ale mám, najdete mě v jednom z mých oblíbených ,,lokálů” jako je:

 • IFCafe,
 • La Boheme Cafe,
 • Styl&Interiér,
 • Kofárna,
 • Herbivore.

Nejčastěji mě ale potkáte někde na trase s ,,cisternou” cappuccina ze Starbucksu s kokosovým mlíkem. Miluju totiž všechno s kokosem. A taky skoro pořád nestíhám.

Studuju, pracuju, peču, píšu, ráda cestuju a jak to tak čtu… Mám asi dobrý time management. 😀

Dříve jsem měla ráda hlavně “válecí” dovolené. Zkrátka na týden sebou plácnout někam k moři a nedělat nic. Ono to vlastně není tak špatné, ale poslední dobou mě to mnohem víc táhne k poznávačkám.

Na cestování mam nejraději ten pocit, když se naučíte něco nového. Získáte jiný pohled na svět, poznáte jiné lidi, jinou kulturu a zjistíte, jak moc rozdílný život vedou lidé z jiné části planety.

Nakonec se vždycky těším domů, zároveň mám ale spoustu míst, kam bych se chtěla vrátit zpět.

 • New York – město, vůči kterému jsem před první návštěvou byla hrozně skeptická. Opravdu stojí za takové haló, které kolem něj je? Bude se mi líbit? Jak budu snášet ty davy v ulicích? New Yorku jsem ale propadla. Je prostě jiný a něčím výjimečný. Mým snem se je tam znovu podívat, nejlépe v prosinci a zažít na vlastní kůži jeho vánoční atmosféru.
 • Mauricius – pro mě ráj na zemi. Tenhle exotický ostrůvek uprostřed Indického oceánu si získal mé srdce jako žádný jiný.
 • Řím – Italové… Miluju jejich těstoviny, rizota, dezerty! Co se mi však líbí nejvíc, je jejich styl života. Za ničím se nehoní, nikam nespěchají, raději si vychutnají ranní kávičku a razí heslo ,,Work to live, don’t live to work”. Upřímně musím říct, že můj život probíhá na opačném pólu. Tohle bych se od nich chtěla naučit.

Studentka, občas pekařka, sem tam cestovatelka a hlavně slečna. Taková ta pravá, která není od Matella. Ale je stejně růžová

Jsem typická slečna, která ráda ukazuje, že jí je. Ráda nosím sukně, šaty a rozevláté vlasy. V očích kluků jsem ,,princezna” a často mi tak říkají. (Really don´t know why, ale stává se mi to často.:D) Ale nutno dodat, že jsem z těch princezen, které se vyspí i na hrášku.

71.jpg

Co mi dělá v životě největší radost?

 • Rodina, kterou miluju nade vše a taky přátelé. Především tedy, když vidím, že jsou šťastní.
 • Náš kocour Kotík.
 • Moje práce, která mě hrozně baví a taky moji skvělí kolegové.
 • Filmy s Bridget Jonesovou, který bych mohla vidět milionkrát.
 • Výletování a cestování. Po zámcích, exotických ostrovech i velkoměstech.
 • Písničky od Tomáše Kluse, které mě vždy uklidní.
 • Pořádání tematických oslav, které promýšlíme s mamkou a ségrou do nejmenších detailů.
 • Vybarvování mandal.
 • A pak to dobrý rizoto, domácí (kokosovej) koláč a pořádný kafe.

Co stojí za vznikem blogu Diana Ella?

Blog Diana Ella poprvé spatřil světlo internetového světa v lednu 2017 (tehdy pod názve Dianka Ella). Už od dětství mě psaní baví, kdy jsem jako malá skládala básničky a psala za děti ve třídě slohovky. Často nad něčím přemýšlím a tenhle blog je jedním z prostředků, jak své myšlenky ventilovat. Snažím se je ale psát do článků tak, aby dávaly smysl i vám, aby byly hodnotné a předaly nějakou zprávu, inspirovaly či motivovaly.

Z tohoto důvodu jsou články většinou inspirované mým aktuálním rozpoložením a také vším, co mi dělá radost, kterou chci tímto předávat dál.

26

Přečtete si u mě:

Svůj blog píšu tak, aby vám přečtení článků dalo něco víc než pouhý recept na koláč. Do každého článku dávám kus sebe, chci vás inspirovat a taky pobavit. A především ho psát tak, abych se pod něj nestyděla podepsat.

Díky, že jsme se tu spolu sešli!

Buďme spolu napojeni každý den na Instagramu a Facebooku. Nebo mi něco hezkého napište!

Vaše