9 důvodů, proč se těšit na podzim

Stále nemůžu uvěřit, že je to opravdu tady. Podzim. Škola. Permanentní pocit chladu, šedá obloha a energie na bodě mrazu (stejně jako rtuť teploměru po ránu). Nemůžu se tomu ubránit… V září mě každoročně přepadá (před)podzimní deprese. Jste na tom podobně? Myslím, že je nejvyšší čas s touhle ,,tradicí“ skončit. Podzim může být opravdu pestrý a plný pozitivní energie!

IMG_1219

Proč se těšit na podzim?


#1 Více filmů v kině

Poslední dobou chodí do kin neustále více lidí. Já sama mám kina hrozně ráda. Jasně, film si můžete stáhnout zdarma a podívat se z pohodlí domova, ale uznejte sami. Nemá kino svou vlastní atmosféru? ,,Rande v kině“ je prostě klasika, která nezklame. Přítmé světlo, velké plátno, upoutávky na budoucí filmy…

Přes léto však bývá výběr filmů mizerný (kdo by taky do kina chodil), za to během podzimu a zimy vychází novinka za novinkou.

Tip na film (pro holky): Který je ten pravý? V kinech od 14.9., v hlavní roli Reese Witherspoon.

#2 Příroda plná barev

Zelená se sice z přírody pomalu vytrácí, ale nahrazují ji jiné, mnohem teplejší tóny. Je to trochu klišé, ale pohled na stromy obsypané žluto-oranžovým listím stojí za to. Ačkoliv se podzimu nezastávám, jedno mu nemohu upřít. Procházka oranžově zbarveným lesem v kombinaci s babím létem má něco do sebe.:)

IMG_1229 - kopie

#3 Státní svátky

Na podzim nás čekají 3 státní svátky! První hned 28.9., další 28.10. a poté ještě slavný 17. listopad. Jupííí.:)

#4 Útulná atmosféra deštivého počasí

Nevím, jak vy, ale já prostě miluju útulnou atmosféru při deštivém počasí (samozřejmě ideálně, když můžu zůstat doma:D). Cinkání kapek deště do oken, deka, teplý kafíčko (mimochodem káva chutná přes podzim a zimu o moc líp!) a ideálně někdo, ke komu se člověk může přitulit. 😀

book-2619909_1280

Pokud máte deku a šálek dobré kávy, pak vám chybí snad už jen nějaká super knížka!

Tipy na knížky, které stojí za to:

  • Okamžiky štěstí od Patrika Hartla
  • Nastavení mysli od Carol Dweckové
  • Odhalené emoce od Paula Ekmana
  • Továrna na sny od Anie Songe
  • Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách od Allana a Barbary Paeseových (opravdu pobaví:D).

#5 Dopřávání si, protože do léta (do plavek) je daleko

Plavková sezóna je tatam, takže si můžeme bez výčitek dopřát i ten dezert po večeři (a klidně nezůstat u jednoho).:D Na nový rok pak bude asi o to víc nával ve fitkách, ale co. Na tvarování bude zas celý jaro.

IMG_7042

P.S. Kdo říká, že si nemůžete pochutnat i na zdravém dezertu? Vyzkoušejte můj recept na mrkvový koláč.

#6 Cesta MHD je snesitelnější

Třicet stupňů, tramvaj narvaná ve švech a spolucestující v ne zrovna fresh tričkách. Jojo, ten podzim je občas vážně super. 😀

#7 Podzimní akce!

Na podzim nás čeká hned několik zajímavých akcí (zaostřeno na Prahu). Mám pro vás několik tipů.🙂

IMG_0203
V práci jsme oslavili Mezinárodní den bez aut a čeká nás mnoho dalších zajímavých akcí.

A když už jsme se dostali k těm Vánocům…

#8 Vánoce se blíží!

Prosinec je jeden z nejkouzelnějších měsíců v celém roce. Jen si představte ulice ozdobené vánočními světly, výlohy obchodů lákající k nákupům, svařák, trdlo a vánoční koledy (které jsou sice občas otravné, ale k Vánocům zkrátka patří.)

Co mám na prosinci nejraději já? Podle mě je to období, kdy si mnohem více uvědomujeme lásku k našim blízkým a také ji dáváme více najevo.

#9 Přijímáme rozhodnutí

Léto máme spojené s prázdninami, drinkem, sluníčkem… Zkrátka pohodovou atmosférou, kterou si jen málokdy ,,kazíme” přemýšlením o něčem důležitém nebo závažném. S příchodem podzimu však naše mysl chladne a míváme tendenci činit rozhodnutí. Měníme zajeté věci, se kterými nejsme spokojeni, plánujeme. Zkrátka přehodnocujeme náš život.

IMG_1064.JPG


Já vím, já vím. Možná si říkáte, že jsou to drobnosti a zda jsou to vůbec důvody, proč se na podzim těšit. Řeknu vám to asi takhle.

Nemíváme tu nejupřímnější radost z maličkostí? Když nám někdo přinese spadlý, zbarvený list jen tak, pro radost nebo z lásky?

IMG_0422.JPGJe to jen na vás. Podzim může být stejně hezký jako jiná roční období. A třeba ještě lepší…

Užijte si ho. Přeju vám, ať je teplý a plný krásných okamžiků!

Vaše

Podpis

 

2 thoughts on “9 důvodů, proč se těšit na podzim

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *