Music B-day party | Jak uspořádat tematickou oslavu

O víkendu slavil rodinný přítel své 30. narozeniny. Jelikož s mamkou a ségrou rády pořádáme tematické oslavy, tak ani on tomu neunikl! 🙂 Tentokrát se večer nesl ve znamení HUDBY. Oslavenec totiž hraje na bicí, saxofon a vystupuje s kapelou, takže uspořádat Music party bylo to pravé. Jak probíhá příprava na tematickou oslavu a jak to vypadá, když se v jednom prostoru sejde John Travolta (Danny Zucco), Enrique Iglesias a Lady Gaga?

IMG_2055

Společně s holkama (máma,ségra) už máme za sebou léta praxe v pořádání tematických oslav. Od princeznovské, vílí, glamour, Sex ve městě až po golfovou nebo italskou. Při vybírání tématu vždy vycházíme z individuálních zájmů (koníčků, radostí i ,,slabostí”) oslavence. Ačkoliv se může zdát, že uspořádat takovou oslavu je sranda, tak ve skutečnosti taková tematická oslava stojí spousty času i peněz. Výsledek a především pak radost oslavence (i okolí) ale stojí za to!

Příprava Music B-day party

Pokud jste doteď příliš neřešili oslavy narozenin – zkrátka udělali talíř chlebíčků a nafoukli pár balónků, tak tuhle změnu v podobě tematické party doporučuji. Jasně, oslava není o výzdobě a určitě ne každého by příprava bavila. Na druhou stranu na mě na Ig denně vyskakují stovky kreativních dortíků / outfitů a i o tom to je.

Pro ty z vás, kteří by si chtěli tematickou oslavu vyzkoušet, přináším takový náš rámcový postup příprav.

1. Zvolení tématu

Vždy je dobré vycházet ze zájmů / koníčků / radostí oslavence. Zároveň je třeba dbát i na jeho věk a také na pozvané hosty.

Je tvůj brácha nadšený fotbalista? Super, fotbalová party je na světě. Chceš překvapit svou kamarádku, která ráda peče? Vytvoř jí oslavu ve stylu cukrárny.

2. Výběr prostoru a jeho zmapování

Ať bude oslava probíhat doma, nebo v nějaké restauraci, je třeba důkladně si zmapovat ,,terén“. Bude oslava primárně v obýváku? Budou hosté procházet přes chodbu? Bude party v létě a soustředěna tak především venku? Zkrátka, zmapovat si všechna místa (prostory), které bude třeba vyzdobit. (A nezapomeň na WC.:D)

3. Výběr barevné kombinace

U některých témat je barevná kombinace dána hned od začátku (např. fotbalová oslava). Někdy ale záleží hodně na vaší kreativitě a také na dalších faktorech  – věk oslavence, jeho oblíbené barvy, prostor oslavy, hosté apod.

IMG_2061

Náš oslavenec je muzikant, takže Music party byla jasná hned od začátku. Navíc se jednalo o 30. narozeniny, takže jsme potřebovali, aby výzdoba působila slavnostně a dospěle. Šli jsme tedy do barevné kombinace černá – bíla – zlatá.

4. Brainstorming nápadů

Už máte téma, zvolenou barevnou kombinaci i zmapovaný prostor. Nyní přichází jádro celého procesu– brainstorming nápadů! Tímto nikoho nepodceňuju, rozhodně i jedinec je schopný vymyslet sám něco super, ale znáte to… Čím více hlav, tím více nápadů. 🙂

V téhle fázi doporučuju důslednou dokumentaci! 😀 Často totiž dohromady chrlíte nápad za nápadem a pak se může stát, že na nějaký zapomenete. A roli hraje sebemenší detail, protože mnohdy se z těch největších drobností rodí ty nejlepší nápady!

Na jaké oblasti je třeba myslet?

  • Výzdoba – vchodu, stolů, zahrady, stěn, židlí, oken apod.
  • Jídlo – je možné ho orientovat tematicky?
  • Dort – kapitola sama o sobě.
  • Pozvánky – jejich provedení (text, obrázky) a rozeslání.
  • Zábava – bude čas na nějaké hry / zábavný program? Budou mít hosté náladu být aktivní? 🙂
  • Kostýmy – dresscode do pozvánky.
  • Dárky pro hosty – např. na italskou party jsme rozdávali náhrdelníky z těstovin. 😀
  • Hudba – mnohdy jde také sladit do tématu.

5. Sepsání materiálů (dekorací), které budou potřeba

Takový stručný výčet: ubrusy, barevné čtvrtky, barevné tužky, balonky, tyly / látky atd. V tomto případě záleží na individuálních nápadech.:)

6. Pátrání, shánění

Tak tohle je vážně nejhorší část příprav. 😀 Mnohdy totiž máte konkrétní představu a ta je samozřejmě nesehnatelná.

Většinou chodíme do těchto obchodů: Nanu Nana, Tiger, Butlers, Albi nebo Moje party. Vážně ale záleží na tématu oslavy.:)

7. Příprava

Na samotný velký den D už je třeba mít vše hotové a  ,,jen“ zdobit, a proto všechno, co můžete, si připravte předem. Takže například vytvořte cedule, nastříhejte látky, nachystejte balíčky / dárečky, připravte hry apod.

IMG_2121

Jak to vypadalo při přípravách music party? Asi tak, že jsme byly všude zavalení notami. 😀

8. Seznam úkolů

Těsně před dnem D je dobré si připravit seznam úkolů a rozdělit povinnosti.

9. Den D

Music party začínala oficiálně od 18:00 a my jsme přijeli už na 14:30. Součástí výzdoby bylo zdobení stěn notami, příprava ,,hudebních“ stolů, tvorba notové osnovy na vzkazy od hostů pro oslavence (psali je na malé noty, které věšeli na osnovu), rozmístění balónků a cedulí a příprava candy baru. Jak ale říkám, je to hodně individuální a příprava může zabrat několik hodin, zvlášť pokud chystáte tematické občerstvení.

IMG_2055
Hlavní prostor
IMG_2113
Candy bar
IMG_2158
Music cake

Musím upřímně říct, že se výzdoba opravdu povedla! 🙂 Co myslíte vy? Oslavenec byl nadšený a o tom to hlavně je!

Jak to vypadá, když se v jednom prostoru sejde John Travolta (Danny Zucco), Enrique Iglesias a Lady Gaga?

Mile nás taky překvapilo, že hosté dodrželi dresscode a opravdu dorazili za zpěváky / zpěvačky / kapely nebo třeba za představitele určitého hudebního stylu.

Když se pak sešly dohromady všechny různé hudební styly, tak byl vážně blázinec a sranda. 🙂

18278710_10213098680486958_4807007768068709570_o
30. léta a Rock
IMG_2130
80. léta a Enrique Iglesias 😀
IMG_2077
Já jako popová princezna 😀

Tak co, bude příští tematická oslava ta vaše? 🙂

Máte za sebou nějaké zkušenosti s podobnou lehce ,,bláznivou” party?:) Budu ráda za vaše příběhy.

Sledujte mě na Ig jako @DiankaElla a v případě jakýchkoliv dotazů pište do DM.:)

Mějte se krásně!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *