Největší výhody zkouškového období. Využíváte je všechny?

Je to zase tu. Zkouškový. Období, které přichází jednou za půl roku. Období, kdy najednou věříte na talismany pro štěstí a máte o hektolitry větší spotřebu kávy než jindy. Ačkoliv se to na první pohled nezdá, i zkouškový má svoje výhody. Přečtěte si, jaké to jsou, ať máte jistotu, že je využíváte všechny!

#1 Full service included.

Nechceš udělat kafe? Nemám ti koupit oběd? Nepotřebuješ s něčím pomoct? Zkrátka, pokud se učíte doma, máte od rodičů naprostý full service. Od vypraných ponožek až po donášku jídla.

 

#2 Nemám čas, mám ZKOUŠKOVÝ!

MÁM ZKOUŠKOVÝ! Zkrátka omluva, která bude platit na všechno. Ať už se celý den učíte, nebo půlku zabijete prokrastinováním.

 

#3 Jste omluveni od domácích prací, úklidu a jiných ,,povinností”.

Zkouškový představuje automatickou omluvenku pro všechny druhy domácích prací. Váš pokoj může být klidně zavalený oblečením, lejstry a dalším harampádím, protože přece MÁTE ZKOUŠKOVÝ! (viz bod 2)

No a namísto toho, abyste sklidili od rodičů kázání za vaší omluvnou větu ,,Já vím, mám tu bordel…”, ještě vás pohladí a řeknou, že to přeci vůůůbec nevadí.

 

#4 Zachází se s vámi jako v bavlnce.

Všichni kolem vás chodí po špičkách a nedovolí si váš čímkoliv rozladit. Jako zázrakem máte kolem sebe samé posle dobrých zpráv.

 

#5 Konečně se pořádně vyspíte!

Jakýpak chození na ranní přednášky a cvičení. Žádný budík a hezky vyspání dorůžova. Každý přeci ví, že mozek nejlépe funguje, když je odpočatý…

 

#6 Budete mít víc času na sebe.

Už nemusíte chodit do školy a mimo učení (:D) máte čas se věnovat sami sobě. A mozek přeci potřebuje přestávky…

 

#7 Dokončíte absolutně všechno, co jste za celý semestr nedokončili!

Dokoukáte seriály a filmy, vyřídíte všechny e-maily, naučíte se hrát profesionálně na trumpetu a nakonec vymyslíte i volné prokračování Harryho Pottera. Ach ta prokrastinace… No a v rámci ní váš pokoj nikdy nezářil čistotou jako nyní. (Takže vlastně bod 3 neplatí. Nikdy totiž nejste aktivnější v domácích pracích než během zkoušek!)

 

#8 Budete si připadat jako páni světa!

Co světa, vesmíru! S hlavou nadupanou vědomostmi budete mít pocit, že snad dokážete ovládat i gravitaci. Postupně totiž zjistíte, že když se nakonec fakt zvládnete naučit těch 100 a4, tak nic není nemožné.

 

#9 Najdete si nové přátelé.

Při tom usilovném shánění zápisků, otázek a vyzvídání budete mít na drátě tolik nových lidí, jako jste už dlouho neměli. Naposledy asi o minulém zkouškovém.

 

#10 Budete mít racionální důvod se opít.

Úspěšně složená zkouška se prostě musí řádně oslavit.

 

#11 Nemusíte se sebou nic dělat. Zkrátka učebnici se líbí nemusíte, však ona se vám taky nelíbí!

Vaše pleť si odpočine od make-upu a večer váš nečeká žádná dlouhá odličovací procedura. A to nemluvím o tom, jak si oddychnou vaše vlasy, který mají po celý měsíc jeden univerzální styling ala ,,bobek”.

V rámci prokrastinace doporučuji přečíst článek 9 tipů, jak zvládnout semestru bez stresu. A pokud rádi vyrážíte s učením do kavárny, mohl by vám přijít vhod článek s tipy na kavárny, ve kterých se dobře studuje a pracuje.

Ať vám vyjdou zkoušky!

Vaše

3 thoughts on “Největší výhody zkouškového období. Využíváte je všechny?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *