Motivace Život

Proměnamě aneb můžete mít všechno a přesto nemít nic

Někdy nás vesmír nechá dělat bláznivé věci, které mohou změnit náš dosavadní život i nás. Co změnilo a mění to, jak se dívám na svět? A můžete si sami takovou proměnu ,,naordinovat“? Jeden (ne)obyčejný, spontánní článek o tom, jak jsem se vlastně (ne)změnila a jak i vy se můžete (ne)změnit.

Svůj život bych přirovnala k hladině řeky. Je poklidný a vyrovnaný. Nebo alespoň takový byl. Vždycky jsem se raději držela zpátky, abych neudělala chybu. Ano, chybovat je lidské, ale můj sklon k perfekcionismus chyby neodpouštěl. Musela jsem být nejlepší. Nebo nemusela, ale chtěla. Nejlepší na fakultě, nejlepší na gymplu, zkrátka hodný dítě, který udělá vše, co se mu řekne. Tahle (ne)perfektní cesta vám na první pohled přinese vyrovnaný život, ve kterém je všechno dokonalé. Až na vás.

A pak jednoho dnes zjistíte, že nechcete být perfektní. Že chcete být prostě normální. S horšíma známkama, delšíma nohama a s větším elánem i chutí do života. Do toho nedokonalého života, ve kterém žijete okamžikem, děláte bláznivé věci a nebojíte se chybovat.

V životě, do kterého vám vstoupí tolik špatných věcí, které byste si tak hrozně přáli změnit, ale nemůžete. A tak se s nimi naučíte žít. Protože ten život je jen jeden a vyplatí se zaobírat jen tím, co změnit můžete.

Blázniví lidé dělají bláznivé věci

Proč je dělají? A kdo vlastně říká, že jsou to blázni? Blázni jsou ti, kteří skočí bungee jumping? Kteří se štrachají na Monte Everest? Ti, kteří milují? Ti, kteří odpouští? Pamatujte, že bláznivé věci z vás blázna nedělají. Někdy se chováte bláznivě a vlastně ani nevíte proč. A pokud to nevíte vy, věřte, že někdo výš to ví. Neříkám, že bůh. Říkejme třeba vesmír, možná osud? Ale věřte, že přijde den, kdy na tu otázku proč budete znát odpověď.

ProměnaMĚ nebo spíš ProMěNaMě

Ono je hrozně pěkný sledovat, když přijde neklid. Když dorazí bouřka a ta klidná hladina už najednou není tak klidná. Když tu vyrovnanost něco nebo někdo naruší. Když cítíte, že děláte správný věci. Věci, které vás baví, ve kterých vidíte smysl, kdy jste sami sebou. A ono to vlastně platí i na ty věci nesprávný. Důležitý je, jak to vidíte vy. Zda jsou ty věci důležitý ProVás.

Buďte naivní

Fakt. Buďte. Nenechte se nikdy od ničeho odradit. Staňte se pilotem, založte si vlastní cukrárnu, natočte film, postavte dům… A pokud vím někdo říká, že jste naivní, tak ať. Alespoň máte v co věřit. A hlavně pamatujte, že v okamžik, kdy váš sen budete chtít vzdát, musíte vydržet.

I já jsem naivní. Věřím, že se někdo najednou uzdraví, že zažiju vánoční New York, že se podívám na Tahiti, že budu mít byt s obří terasou a labradora s plyšovou srstí. Jenže ono to o tom vlastně ani není. Můžete mít všechno a přesto nemít nic.

O čem to teda je? No, napadá mě jedno přirovnání… Když teda píšu ten blog a rodiče se mě ptají ,,proč že to dělám?“ , tak jim řeknu, že mě to baví a hlavně mě baví, když i vás to baví. A život by nás měl bavit, ne?

Tak se prostě bavte. Životem. Je totiž hrozně zajímavý, kam vás může zavést. Do situací, kdy děláte ty bláznivý věci, který si užíváte.

A tak jsem se (ne)změnila

Já jsem se vlastně vůbec nezměnila. Já taková klidná prostě jsem. Baví mě se učit, baví mě být s rodiči i pro rodiče, baví mě být pro ostatní a baví mě být naivní. Jenom jsem se přestala bát. Chyb? Nedokonalosti? Možná spíš bouřky, která tu řeku rozvíří. A především jsem se naučila neřídit tolik rozumem. On je totiž hrozně často nerozumnej.

Buďte sví, buďte pro ostatní i pro sebe, buďte naivní a nebojte se být nerozumní.

A nikdy se neměňte pro nikoho! Proměna vždy musí být ve vás a pro vás. Právě taková Proměnamě.

Vaše

Diana Ella-Chateau Třebešice

Líbil se ti článek? Podívejte se na další inspiraci.

6 Comments

 1. […] Tip: Unavuje vás sklon k perfekcionismu? Přečtěte si, jak to změnit. […]

 2. 7 důvodů proč se cítíme zahlceni a jak to můžete změnit - Diana Ella says:

  […] Tip: Unavuje vás sklon k perfekcionismu? Přečtěte si, jak to změnit. […]

 3. Moc pěkný článek 🙂 Sama jsem zažívala něco podobného. Mít ty nejlepší výsledky a stále být nespokojená bylo hrozné.

  1. dianaella says:

   Děkuju moc 🙂 Doufám, že teď už je to lepší! Já sama se tomu pořád učím. 🙂

 4. Moc hezký článek. Hrozně se mi líbí, jak jsi „upravila“ to slovo proměna 🙂 Já jsem asi stejná jako ty 😀 dělám to, co ode mě lidi očekávají. Někdy jenom proto, abych měla od toho klid. Je zvláštní, že tak, jak moc miluju svůj klid miluju i spontánní akce 🙂

  WantBeFitM

  1. dianaella says:

   Myslím, že nás bude víc! 🙂 Myslím, že často myslíme na ostatní a jsme pro ostatní, což je na jednu stranu moc dobře! Ale nesmíme zapomínat i sami na sebe. :)) Jsem moc ráda, že se ti článek líbil!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *