Motivace Život

9 novoročních předsevzetí, s kterými budete lepší

Od nového roku budu zdravě jíst a pravidelně cvičit. To jsou dvě nejčastější předsevzetí, které si stanovujeme. Nový rok bereme jako nový začátek s cílem být lepší. Lepší než loni a možná lepší než kdy dřív.

Předtím než si začnete odříkávat všechny dobroty a trávit hodiny v posilovně, usaďte se s cukrovím a přečtěte si, jaká předsevzetí by neměla chybět na vašem listu. Dřinu ve fitku, zeleninové saláty ani náplasti proti kouření ale na seznamu nečekejte…

#1 Mějte kuráž žít život takový, jaký chcete a nebojte se změny

Přál(a) bych si více cestovat… Kéž bych měl(a) víc času sama na sebe… Neměl(a) bych jet na erasmus? Co kdyby rozjel(a) vlastní business? Vždycky jsem chtěl(a) zkusit kitesurfing! Tak co vám brání? Přát, snít a chtít nestačí. Prostě to udělejte. Zkuste v tomto roce udělat vše, co jste si kdy přáli a o čem jste snili.

Nebojte se změny. Nebuďte zaseknutí ve stejných kolejích, pokud se vám po nich nejezdí dobře. Nezůstávejte na nich jen protože cestu, po které vedou, už dobře znáte a jste na ni zvyklí. Časem ty koleje zrezaví natolik, že třeba vykolejíte. Pokud nejste spokojeni v práci, s výběrem školy, či v partnerském životě, změňte to.

#2 Buďte šťastnější a radujte se z maličkosti

Víte, čeho lidé nejvíce litují před smrtí? Toho, že by si ,,bývali chtěli dovolit být šťastnější“. Zní to zvláštně, že? Dovolit si ,,být šťastný“. Málo kdo to ale opravdu dokáže.

Neustále si stanovujeme cíle, ale po jejich splnění se radujeme jen chvíli, protože je pak znovu přeměníme v další. To je na jednu stranu skvělé, protože nás to posouvá dál. Na druhou stranu nedokážeme být spokojeni na dlouho.

Dovolme si prožít ten pocit štěstí. Užívejme si ho, co nejdéle je to možné a radujme se z maličkostí. Z dobré kávy, procházky na čerstvém vzduchu, skvělé písničky, pěkného filmu… Zkrátka z těch (ne)obyčejných věcí.

Mě třeba udělá radost kousek dobrého koláče, nebo šálek kvalitní kávy. A proto jsem pro vás dala dohromady seznam nejoblíbenějších pražských kaváren.

 

 

#3 Věnujte více času svým blízkým

Milujeme Vánoce… Proč vlastně? Že bychom milovali ten stres při shánění dárků? Nával v obchoďácích nebo hektické pečení cukroví? Ne, nejsou to ani dárky, co na Vánocích tak milujeme a není to ani řízek s bramborovým salátem (i když ten ráda mám:D).

Milujeme tu výjimečnou atmosféru Vánoc. Je to čas, kdy se celá rodina sejde pohromadě a užívají si jeden druhého. Věnujme tolik času svým blízkým častěji než jednou za rok. Není to ani práce, ani škola, kurzy, lekce fitness, co je opravdu důležité. Zdraví, láska, rodina… To jsou ty skutečné hodnoty.

#4 Buďte Fit & Fab & STRONG… A hlavně sami sebou

,,Od nového roku budu zdravě jíst a pravidelně cvičit!“ Určitě znáte fitness ,,ledňáčky“, po kterých (v lepším případě) v únoru už není ani vidno. Nestanovujte si cíle, které pro vás nejsou přirozené a které stejně dříve nebo později porušíte. Život není o salátu, mrkvi a fitness rutině ala ,,pro dnešek splněno“.

Pokud vám koláč s kávou zlepší den, prostě si ho dejte. Věřte, že bez výčitek jeho kalorická hodnota klesne na polovinu. Zkrátka jezte tak, abyste se cítili plní života a energie. Zvolte pohyb, u kterého vydržíte, ke kterému máte blízko (třeba už od dětství) a u kterého se budete bavit.

Už jste slyšeli o projektu FITFAB STRONG? Jedná se o nejzábavnější 4 týdenní fitness program, který má na triku moje kamarádka (tanečnice, právnička trenérka, blogerka, běžkyně, tenistka,… :D) Andy.

#5 Trénujte cizí jazyky

Však to znáte… Kolik jazyků umíte, tolikrát jste člověkem. Mladší už nebudete a lépe to učení už nepůjde, tak na nic nečekejte a začněte hned! Vypilujte vaše jazykové dovednosti a vyrazte do světa je uplatnit. 🙂

#6 Udělejte si pořádek ve věcech (i v životě)

Jsem si jistá, že každý z nás má pocit, že je jeho domácnost tak říkajíc ,,zabordelená“. Máme tendenci schovávat věci, protože se ,,jednou budou třeba hodit“. Ale ten okamžik stále nepřichází,že… Řekněte DOST!

Darujte věci, které vám akorát překáží někomu, kdo je potřebuje. Udělejte si pořádek v šuplících, skříních a pošlete do světa džíny, které vám padnou ,,až zhubnete“. Stejně si pak koupíte nové a lepší! Mít pořádek ve věcech je první krok k tomu, abyste měli pořádek i ve vašem životě.

#7 Pracujte na svém osobním rozvoji

Dělejte, co vás baví, rozvíjí a dělejte to naplno. Zamyslete se nad tím, v čem se chcete zlepšit (a v čem chcete být i nejlepší ze všech). Čtěte knížky, odborné články, stahujte e-booky, choďte na kurzy a workshopy. Věnujte více času sami sobě a pracujte na svém osobním rozvoji.

Tip: Přečtěte si článek Jak dosáhnout svých cílů? Těchto 8 návyků vás může zastavit.

#8 Pořiďte si domácího mazlíčka

Zvířata dodají hrozně energie. Podle mě opravdu vycítí, když vám není zrovna do zpěvu a dokážou vám skutečně zlepšit náladu.

Pokud vám doma žádný mazlíček zatím neběhá (nelétá, neplave nebo se jinak nepohybuje:D), napravte to. Naučíte se mít zodpovědnost  za někoho jiného než jen sami za sebe. Věřte, že ta péče, kterou jim věnujete, se vám vrátí. A to právě v podobě energie a radosti, kterou vám dodají.

Pokud máte alergii, malý byt nebo třeba skutečně málo času, můžete si nějakého mazlíčka adoptovat. Uděláte dobrý skutek a i ten se vám vrátí!

#9 Vyjádřete své pocity

,,Přál(a) bych si, abych bývala(a) měl(a) víc kuráže vyjádřit své pocity.“ I toho lidé litují před smrtí. Nebojme se proto dávat najevo své emoce. Pokud se vám někdo zalíbí, řekněte mu to. Zkrátka žijme tak, abychom nemuseli přemýšlet nad tím ,,co by kdyby“. Prostě se občas vyplatí nepřemýšlet a skočit…

Přeji vám ten nejhezčí nový rok! Ať máte kolem sebe opravdové přátelé, milující rodinu, pravé polovičky a užíváte si každý okamžik, jak jen to jde!

A pokud chcete tomu štěstí jít kousek naproti, přečtěte si, jak jsem já sama k (ne)štěstí přišla. 🙂

Šťastný nový rok!

Vaše

Podpis Diana Ella

Líbil se ti článek? Podívejte se na další inspiraci.

4 Comments

  1. boží článek, souhlas 🙂
    Sarushef blog

    1. Děkuju 🙂 přeju to nej do nového roku 🙂

  2. Moc hezky napsané, většinu z vyjmenovaných věcí bych si do roku 2018 určitě přála. Hlavně pořád nepřemýšlet nad tím „co kdyby“ a prostě s něčím začít, nebát se a užívat si. Mazlíčka doma máme a neumím si představit lepšího společníka 🙂

    LENN

    1. Ahoj Lenn, moc Ti děkuju za hezký komentář! Jsem ráda, že to vidíme stejně. 🙂 Doufám, že se ti povede předsevzetí naplnit. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *