Lifestyle Tipy na podniky

Kam v Praze na snídani nebo brunch? 15 (mimo)pražských podniků, kde podávají výtečné snídaně

Každý z nás zahajuje nový den po svém. Někteří nedají dopustit na ranní běh, někteří na lekci yogy a jiní zase na povalování se v posteli. Ať patříte k jakékoliv skupině, nikdy se neochuďte o výživnou snídani, které vám dodá energii na celé dopoledne a zpříjemní i ten nejošklivější den. To, že snídaně je základ, nám neříkají výživoví poradci ani maminky pro nic za nic. 🙂

Pokud si navíc dopřejete snídani v hezkém prostředí, s kamarády či kolegy, skvěle vás nastartuje do nového pracovního dne!

Vytipovala jsme pro vás 10 skvělých (a neokoukaných) míst v Praze, kde si na snídani zaručeně pochutnáte. A pokud nejste z Prahy, anebo se chystáte na výlet, mám pro vás i 5 mimopražských tipů.

Všech 15 kaváren a bister najdete na konci článku zanesené v Google maps, abyste si mohli snadno ,,očíhnout“ jejich lokalitu.

P R A H A

#1 Pro lovely ráno i den zajděte do bistra Lovely Day

Pokud ráno zajdete do bistra Lovely Day, slibuju, že celý zbytek dne bude jedině lovely! 🙂 Takže na nic nečekejte, nasedněte na metro C, vyskočte na Vltavské a vydejte se tramvají na zastávku Dělnická.

Pár kroků od ní natrefíte na menší útulné holešovické bistro, kde budete mít jen jediný ,,problém“. Vybrat si z jejich pestré nabídky.:)

U barového pultu pokukují čerstvě napečené koláče i dorty. Ve snídaňovém menu vajíčka na různé způsoby, jogurt s granolou, ovesná kaše, lívanečky i acai bowl. Skvělá káva samozřejmě included! Nejlépe si ji vychutnáte na jejich venkovní předzahrádce!

Pokud jste si nestihli udělat svačinu, určitě vám přijdou vhod jejich sandwiche z celozrnného chleba, které se usmívají za vitrínou.:)

Na snídani doporučuji jejich banánové lívanečky osmahnuté na kokosovém oleji, které podávají s čerstvými lesními plody a kousky banánu.

#2 Ranní yoga a symfonie chutí ve VisitInn Café

Novou kavárnu VisitInn Cafe najdete v Sokolovské ulici na Praze 8 (jen kousek od Palmovky). Nyní mají zbrusu nové dopolední menu, kde si vybere opravdu každý – přesvědčte se sami.

VisitInn Cafe - Dopolední menu
Zdroj: FB stránka VisitInn Café

Kromě skvělé snídaně čeká ve VisitInn Café symfonie chutí a vůní pro každého milovníka ranní kávy!

A jeden bonus navíc: Pokud si rádi po ránu zacvičíte yogu, můžete každé úterý od 7:00 na jejich zahrádce s lektorkou Bárou.

Dobrou chuť! A nyní vyrážíme z Holešovic zase o kus dál.

#3 Snídaně s výhledem na Pražský Hrad ve SmetanaQ Café & Bistro

Skvělá káva, lívanečky s jahodami a výhled na Pražský hrad! Tuhle kavárnu prostě navštívit musíte. V jednoduchém a moderním interiéru ,,SmetanaQu“ na vás v brunch menu čekají vajíčka na různě způsoby, lívance s jogurtem, smoothie bowl i oblíbený avotoast.

Při výběru nezapomeňte na jejich vitrínu, kde na vás čekají další dobroty. Osobně doporučuji jejich banana bread. Byl jeden z nejlepších, které jsem kdy v nějaké kavárně jedla!


Další zajímavost: V zadní části kavárny se nachází tzv. tichá místnost, kterou si můžete rezervovat pro nejrůznější oslavy, workshopy, prezentace a jiné menší eventy. Naproti kavárně (ve stejném vchodu) najdete také designový obchůdek.

#4 Letní terasa v BER.LIN Bar (Brunch & Coctails) je láska na první pohled

Podnik BER.LIN je zcela nový a jedinečný koncept v centru Prahy. V BER.LIN baru se dobře a zdravě najíte (po celý den). A večer si po pár skleničkách jejich výtečných koktejlů také (skvěle) zazpíváte karaoke.


Jednoznačně nejhezčím místem podniku je letní terasa plná květin a světýlek, kterou otevírají od 11 hodin.  Pokud máte tedy po ránu pomalý ,,rozjezd“, pak je o jedenácté na brunch tak akorát. Podávají perfektní avokádové toasty, omeletu i lívance.

Na oběd nebo večeři nabízí proslulé Buddha Bowls, ke kterým si můžete dopřát širokou škálu koktejlů, tradiční české pivo a mnoho dalších nápojů, které vás rozveselí.:)

Zvlášť nyní je jejich terasa ideálním místem, kde můžete strávit teplý letní večer. Poslouchat dobrou hudbu, pít vychlazený drink  a nebo si vyzkoušet karaoke (zdarma)!

#5 Pro cronut do Oh Deer Bakery

Croissant nebo donut? To je oč tu běží! V Oh Deer Bakery si mezi nimi nemusíte vybírat. Seznamte se s cronuty! Cronut je spojením křupavého croissantu a sladké americké koblihy.

Z croissantu si cronut odnesl typ těsta a jeho typické ,,lístkování“. Z donutu má tvar koblihy s dírou, náplň uvnitř, polevu na povrchu, obalení v cukru a fritování v oleji.

Doporučuji nyní zajít na jejich letní limitku – cronut s mangem a kokosovým krémem. Na jejich nabídku můžete mrknou sem, ale mám pocit, že se velmi často mění.

Pokud máte chuť na změnu, cronut uspokojí vaše sladké chutě na maximum.

A jen tak mezi námi. Pečou i ,,cronut“ dorty! Takže pokud znáte nějakého croissantovo-koblihového šílence, narozeninový dort máte vyřešený. 😀 + Malá rada na závěr – nenechte se zmást otevírací dobrotu. Krátce po poledni mívají vyprodáno.

#6 Za francouzským venkovem do Marthy´s kitchen

Nasát atmosféru francouzského venkova se vám zaručeně povede ve Francouzské ulici v podniku Marthy‘ s kitchen. Jen s těží bychom hledali vyhlášenější a tradičnější snídaňový podnik, než tento!

Přiznejme si, že většina z nás nechodí ráno jen za skvělým kafem, ale za bohatým brunchem plným vajíček a lívanců. Slibuju, že tady se vaše chutě i bříško upokojí!

Pokud se sami podíváte na jejich menu, je vám zřejmé, že ty největší trable, které vás čekají, si bude vybrat jen jeden pokrm. 🙂

#7 Za Vietnamem a ranním povzbuzením do Cà phê

Cà phê není ledajaká kavárna v Holešovicích. Cà phê je vysněným projektem malé Vietnamky s velkým srdcem. A věřte, že to při návštěvě pocítíte.

Zdroj: FB stránka Cà phê

Podnik otevřel v dubnu 2018 a je stylovým místem, kde se setkává autentická vietnamská kuchyně i výběrová káva z evropských pražíren. Zajít můžete na odlehčenou snídani, polední menu, oblíbené Bún bò Nam Bộ i méně či více tradiční dezerty.

Tenhle podnik alespoň jednou za život prostě navštívit musíte. A pokud ho navštívíte, věřte, že u jedné návštěvy to neskončí.

#8 Je libo vajíčka? Ta nejlepší podívají v bistru Home Kitchen

Stylové a jednoduše zařízené bistro Home Kitchen najdete hned ve 4 lokalitách – Holešovice, Nové Město, Staré Město, Smíchov. Na všech pobočkách najdete klid a domácí atmosféru, na které si koncept bistra zakládá.

Home Kitchen - interiér
Zdroj: FB stránka Home Kitchen

Bistro nabízí širokou nabídku sladkých i slaných snídaní založených na sezónních a čerstvých surovinách. Home Kitchen je však vyhlášené pro své ,,vajíčkové“ snídaně. Jejich omeletu se špenátem a šunkou, anebo míchaná vajíčka prostě musíte ochutnat! I ti největší lívancoví králové se tu nechají zlákat.

Já osobně jsem pravidelný coffee-zákazník holešovické pobočky, jelikož ji mám (bohužel a nebo bohudík?:D) jen pár metrů od kanceláře. Několikrát jsme tu byli s kolegy na snídani a vždycky jsme se nacpali tak, že jsme vydrželi až do druhé hodiny odpoledne.


Dopolední brunch v Home Kitchenu vám zlepší i ten nejošklivější pracovní den, opravdu!

#9 Do růžova se nasnídáte jedině v Chloe Café

Pokud se z nějakých (lepších i horších) důvodu nevyspíte do růžova, zaručeně to napravíte v Chloe Café Prague. Fungl nová dámská kavárna doslova a do písmene razí heslo Jen růžová to může být.


Snídaně, odpolední dezert, kávu nebo drink si vychutnáte ve ,,sladkém“ růžovém interiéru, jehož největší ozdobou je zeď posetá růžemi.

Pokud právě nenosíte růžové brýle samou láskou, v Chloe Café vám je alespoň po dobu návštěvy ,,navléknou“.:)

#10 Za modernou a pohodou do Phill’s Corneru

V Holešovicích jsme začali a v Holešovicích také skončíme. Je vidět, že mám tuhle lokalitku díky práci prolezlou křížem krážem. 😀

Zdroj: FB stránka Phill’s Corner

Ve Phill’s Corner naleznete industriální design a pohodovou atmosféru. Co na jejich interiéru miluju nejvíc, je ,,polaroid“ stěna, kde mají zavěšená fotky jejich zákazníků pořízené v bistru.

Potrpíte si na dobrou kávu a výtečnou snídani, ale je vám líto za ní nechávát (někdy i více) než 200 stovky?  Tady se nadlábnete za rozumnou cenu.


Ve Phill‘ s Corner se bude cítit dobře každý, kdo vyhledává jednoduše a moderně zařízené interiéry.:)

V Y R Á Ž Í M E   Z A   P R A H U

 

#11 Klid na čtení, pokec i práci naleznete v Gabi Café (Říčany)

V kavárně Gabi Café si přijde na své úplně každý. Svůj klid v křesílku naleznou ti, kteří si přišli počíst, pohodlí v gaučích ti, které si chtějí popovídat a židli u stolu zase ti, kteří se nemohou odtrhnout od práce.

Na snídani si zcela určitě vyberou zastánci zdravé výživy, kteří s chutí sáhnou po cereální kaši či žitném toustu s avokádem. Ti, kteří se nebojí sem tam zhřešit, zase uvítají například francouzské toasty. Každou sobotu navíc připravují ranní speciálku, která uspokojí zákazníkovi sladké i slané chutě v jednom.

#12 Celý den nabití a fresh po snídani z The Fresh Bar (Plzeň)

 • Lokalita: nám. Republiky 202/28, Plzeň 3-Vnitřní Město
 • FBTHE FRESH BAR


Všichni, kteří se chtějí cítit po celý den fresh, by měli zajít na snídani do plzeňského podniku The Fresh. 😀 Už z názvu je patrné, že si zakládají na ,,fresh“ potravinách a sezónní nabídce. Při pohledu na jejich dobroty krása střídá nádheru. Koukněte sami a určitě mi dáte za pravdu.


Budu k Vám upřímná. V podniku jsem zatím osobně nebyla, ale je na mém must-visit listu až se budu nacházet v okolí Plzně.

#13 Gastronebe severočeské foodie scény najdete v Mikyna Coffee & Food Point (Liberec)


Liberecká Mikyna patří už 3 roky k top podnikům severočeské foodie scény. Majitelka Týna Soroková miluje vegetariánskou kuchyni, a proto většinu menu tvoří bezmasé pokrmy.

V Mikyně drží krok s gastro trendy. Mimo oblíbených avotoustů si přes den pochutnáte i například na Buddha Bowl či žitných chlebech v nejrozmanitějších variantách.

Ve stálé nabídce mají sandwiche s vajíčkovou pomazánkou a hummusem, ostatní pak obměňují podle sezóny. Nyní mají například s tvarohem, jahodami a kozím sýrem.

Z jejich brunch/breakfast nabídky osobně nejvíce miluju jejich sladké dobroty jako jsou různá smoothie bowls nebo pohankové lívanečky.

Upřimně, i kdybyste měli jet do Liberce pouze za účelem návštěvy Mikyny, vyplatí se vám to.

P.S. Pokud jste tak ještě neučinili, nezapomeňte dát bistru na Instagramu follow. Slibuju, že vás jejich fotky budou bavit! Instagram jim spravuje převážně foodblogerka Klára, která je v bistru zástupce šéfkuchaře.

Zdroj: FB stránka Mikyna

#14 Na snídani, která vás zahřeje na duši, skočte do Soul Bistro (Brno)


Při návštěvě Brna zkrátka musíte navštívit bistro, které vás zahřeje na duši. A přesně takový pocit budete mít při návštěvě bistra Soul. Moderní a jednoduchý interiér vás překvapí nabídkou nutričně vyvážených pokrmů a (ne)tradičními kombinacemi surovin.

Bistro Soul patří mezi absolutní špičky podniků v Brně – alespoň co se týká trendy gastronomie.

#15 Pro snídani (na otočku) do Jíme s Mírou (Liberec)

Neexistuje upřímnější láska, než láska k jídlu! Koncept Jíme s mírou ve formě malé výdejničky byl postaven v roce 2015. Jejich unikátní jídla, která rozváželi, byla stále oblíbenější, a tak výdejničku přesunuli do větších prostor, aby ji rozšířili o příjemné posezení.


Pokud nejste zvyklí ráno příliš snídat a nebo nemáte mnoho času, jejich snídani to-go za přijatelnou cenu určitě oceníte. Navíc stále experimentují s potravinami, a proto v podniku ochutnáte vždy něco nového a nevídaného.

Kavárny pěkně pohromadě

Doufám, že jsem vám dala tipy na místa, o kterých jste doposud nevěděli a rozšířila tak váš food wish-visit-list. 🙂 Zaručuji vám, že snídaně v těchto podnicích, buď příjemně zpestří váš pracovní týden, anebo podpoří víkendovou pohodu.

Pokud byste si chtěli ukuchtit něco dobrého sami, mám pro vás 5 receptů na zdravé snídaně, které vám dodají energii na celé dopoledne. A pokud vám pražský list kaváren nebyl dost dlouhý, přesvědčte se, že znáte všech 10 nejútulnějších pražských kaváren, které mi doporučili mí oblíbení influenceři.

Víte o nějakém dalším místě, které by tu nemělo chybět? Dejte mi vědět do komentářů nebo na mém Instagramu @diankaella.

Budu se těšit na vaše tipy!

Mějte se nádherně!

Vaše

 

 

 

 

Líbil se ti článek? Podívejte se na další inspiraci.

5 Comments

 1. […] Pokud by vás zajímalo, v jakých kavárnách podávají ty nejlepší snídaně a brunche, doporučuji nahlédnout do článku 15 (mimo)pražských podniků, kde podávají výtečné snídaně. […]

 2. 9 tipů, jak zvládnout semestr bez stresu - Diana Ella says:

  […] Taková snídaně zlepší i ten nejošklivější (školní) den, a proto jsem sepsala 15 (mimo)pražských podniků, kde podávají skvělé snídaně. Určitě na ně […]

 3. […] se po ránu rádi necháte obskakovat, nenechte si ujít mých 15 tipů na (mimo)pražské podniky, kde podívají skvělé snídaně. Zlepší i ten nejošklivější pracovní den, slibuju! […]

 4. dianaella says:

  Ahoj,

  super, to jsem ráda, že jsem rozšířila tvé kavárenské obzory!

  Měj se krásně,

  Diana

 5. Aaa další skvělé kavárny, které musím zkusit. V Marthis jsem byla jednou a měla jsem vynikající anglickou snídani. A kavárnu Chloe proště miluju, miluju hlavně jejich kávu a jak to tam vypadá <3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *